تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

دیداری دوستانه با شرقی

       خاطرمان هست که شروع به کار این وبلاگ تقریبا همزمان بود با تاسیس تیم فوتسال برق شیراز ، در آن زمان گزارشات زیادی از تمرینات ، مسابقات و حواشی تیم داشتیم با مسئولین باشگاه و تیم مصاحبه می کردیم و علاقه مندان و هواداران را در جریان وضعیت تیم فوتسال قرار می دادیم .

       از جمله مسئولین و بهتر بگوئیم موسس تیم فوتسال برق شیراز ، آقای مهندس شرقی بود که مصاحبه هایی با ایشان داشتیم و اتفاقا صحبتهای بی رودربایستی و رکی صورت می پذیرفت که مورد اقبال هواداران واقع می شد .

       بعد از انحلال تیم فوتسال برق ، مدتها بود که ایشان را ندیده بودیم و ملاقاتی نداشتیم . به رسم ادب و اینکه نگویند از دل برود هر آنکه از دیده برفت امروز به دیدار ایشان رفتیم . می دانستیم که شرقی دیگر در محل و مسئولیت سابقش نیست به همین دلیل محل جدید وی را جویا شدیم . ظاهرا مسئولیت جدید او در بخش منابع انسانی است به همین دلیل به بخش منابع انسانی رفتیم . همانطور که تابلوهای نصب شده بر روی درب اتاق ها را مشاهده می کردیم به اتاقی رسیدیم که روی در آن نوشته شده بود "محمد امین شرقی - مدیر دفتر مدیریت استراتژیک و بهره وری" . اتاقی مرتب با پوشش گیاهی زیبا . وارد شدیم و مثل همیشه مورد استقبال مهندس قرار گرفتیم . البته اینبار بیشتر و مشتاقانه تر . خوب ما هم مشتاق دیدار شرقی بودیم بالاخره سالها در کنار هم فعالیت و خاطرات زیادی را از ایشان به همراه داشتیم .

       بعد از حال و احوال های معمول و ذکر برخی از خاطرات خوب و بد مشترک ، دیدیم فضا بد نیست و می توانیم موضوعاتی را با ایشان مطرح کنیم . بحث بالا گرفت و موضوعات زیادی مطرح شد . از همه دری صحبت کردیم و پاسخ شنیدیم . در انتها از مهندس شرقی خواستیم که اجازه دهد خلاصه ای از سئوال و جوابها را در وبلاگ درج نمائیم . ایشان به شوخی عنوان کرد " خیلی وقت است که دیگر با رسانه ها همکاری نمی کند" .

       خلاصه ای از پرسش و پاسخ ما و شرقی ذیلا ارائه می گردد با این توضیح که این ملاقات ، صرفا یک دیدار دوستانه بود و ما هم مطالب را فقط به منظور انعکاس نظر یک دوست سابق در وبلاگ درج می نمائیم .

  س : آقای مهندس پست و عنوان جدیدتان را  تبریک میگوئیم . پست قبلی بهتر بود یا جدید ؟

  ج : ممنون از شما . هر جا که بشود کار و خدمت کرد خوب است . الحمدالله هم موقعیت قبلی خوب یود و هم این پست . چون هم مرتبط با رشته من هست و هم علاقه مند به موضوعات مندرج در شرح وظایف جدیدم هستم .

  س : واقعا چه اتفاقی افتاد که آقای مهندس مشفقیان تصمیم به جا به جائی شما گرفت ؟

  ج : من سال 1381 و در زمان مدیر عاملی آقای مهندس نبوی به پست مدیر دفتر هیات مدیره منصوب شدم و زمانی هم که آقای مهندس مشفقیان در سال 1385 به شرکت تشریف آوردند به من گفتند که فعلا به کار خود ادامه بدهید تا گزینه مناسبی به عنوان جایگزین شما مشخص نمایم . خوب خوشبختانه یا متاسفانه این تعیین جایگزین زیاد طول کشید و بالاخره سال 93 ایشان تصمیم گرفتند که من در محل دیگری خدمتم را ادامه دهم .

  س : از اینکه در این مدت با ایشان به عنوان مدیر دفتر کار کردید چه احساسی دارید ؟

  ج : ببینید مدیران دفاتر مسئولین باید به لحاظ تفکر ، تصمیم گیری و عملکرد بسیار مشابه مسئولین و همسو باشند . اگر اینچنین نباشد هم مدیر دفتر و هم خود مسئول بسیار به مشکل بر می خورند . من علی رغم احترام زیادی که برای آقای مهندس مشفقیان قائل بوده و هستم ولی در بسیاری از موارد با ایشان هم راستا نبودم و همین موضوع باعث بروز مشکلاتی می شد . مشاوره هایی که من به ایشان می دادم اغلب مورد قبول واقع نمی شد و برخی از کارهای او نیز مورد تائید من نبود و این موضوع باعث می شد که ارتباط ما روز به روز ضعیف تر شود که این موضوع به نفع شرکت نبود . وقتی آقای مهندس مشفقیان در سال 93 پیشنهاد پست جدید را به من داد با کمال میل پذیرفتم و با این جا به جائی ، هم من خوشحال شدم و هم مهندس (با خنده) .

  س : بی پرده بگویم یعنی اینطور که شما میگوئید ، آقای مهندس مشفقیان نمی توانست در این 8 سال کسی را که هم راستا و هم سو با خودش باشد در شرکت پیدا و جایگزین شما نماید ؟

  ج : نه نمی خواهم بگویم قحط الرجال بود ولی این را بگویم که پست مدیر دفتر هیات مدیره ، مدیر عامل و حسابرسی داخلی نیاز به تخصص ها و تجارب مختلفی دارد . فردی که در این پست قرار می گیرد باید هم حسابداری و حسابرسی بداند ، هم قانون تجارت ، هم روابط عمومی خوبی داشته باشد و هم بتواند به عنوان دستیار مدیر عامل برخی از امور شرکت را رتخ و فتخ کند . ما در شرکت برق منطقه ای فارس ، کارکنان متخصص و شایسته زیاد داریم ولی حتما مهندس نتوانسته شخصی را که همه ویژگی های فوق را داشته باشد و هم سوی خودش هم باشد یافت کند .

  س : خوب از این مباحث خارج شویم و به ورزش بپردازیم . بعد از انحلال تیم فوتسال برق دیگر کمتر شاهد حضور شما در ورزش بودیم ؟

  ج : نه من کماکان در ورزش حضور دارم . به دیدن مسابقات ورزشی و به ویژه فوتسال می روم و خودم هم بعضا تمرینات ورزشی را انجام می دهم .

  س : منظورم به عنوان سرمربی تیم های فوتسال بود .

  ج : شغل من مربیگری نیست و تاکنون ریالی هم از این راه کسب درآمد نکرده ام و ان شاء الله در آینده هم نخواهم کرد . علاقه من به ورزش و به ویژه فوتسال از یک طرف و عشقم به باشگاه بزرگ برق از طرف دیگر باعث شد که تیم فوتسال برق را تاسیس نموده و به عنوان سرمربی فعالیت نمایم . پیشنهادات زیادی هم برای سرمربیگری در تیمهای داخل و خارج استان داشتم . بالاخره داشتن دو مدرک بین المللی فوتسال و مهمتر از آن سابقه سرمربیگری در باشگاه پر افتخار برق و رساندن تیم فوتسال این باشگاه بزرگ از لیگ استان تا آستانه لیگ برتر فوتسال کشور افتخار کمی نیست . توپ جمع کنی هم در این باشگاه افتخار است چه برسد به سرمربیگری . با این وجود و با داشتن پیشنهادات مختلف هنوز نتوانسته ام خودم را راضی کنم که جای دیگری به جز برق مربیگری کنم .

  س : از باشگاه برق هم خبری دارید ؟

  ج : خبر من از وضعیت باشگاه صرفا همان اطلاعاتی است که از رسانه ها می گیرم . متاسفانه وضعیت مناسبی را شاهد نیستیم . همانگونه که می دانید من به عنوان نماینده شرکت در مجموعه ورزشی نیز فعالیت دارم و باشگاه برق هم مجموعه ورزشی را در اجاره خود دارد . ارتباط من با مسئولین باشگاه نیز صرفا در حد برگزاری جلسات تذکر رفع ایرادات مجموعه ورزشی است .

  س : ظاهرا برق منطقه ای از باشگاه شکایت هم کرده است .

  ج : بله پرونده ای با موضوع عدم انجام تعهدات موصوف در قرارداد فی مابین و همچنین نداشتن پروانه ورزشی ، مفتوح و در حال پیگیری است .

  س : از وضعیت باشگاه برق جدید هم اطلاعی دارید ؟

  ج : هدفی را که این باشگاه از ابتدا برای خود مشخص نموده است مناسب و شایسته است . در ابتدای تشکیل این باشگاه خدمت جناب آقای بردبار هم گفتم که هواداران ، علاقه مندان و پیشکسوتان باشگاه بزرگ برق ، فعالیتها و اقدامات شما را رصد می کنند . آنها زخم خورده اند و به این راحتی و به این زودی به کسی اعتماد نمی کنند . اگر بخواهید در راستای هدف ترسیمی خود گام بردارید باید بتوانید اعتماد آنان را جلب کنید . به نظر من این باشگاه برنامه دارد و تاکنون هم بد کار نکرده است . باید بتواند با جلب اعتماد پیشکسوتان ، از آنان بیشتر در بدنه باشگاه استفاده نماید . اینکار هم وجهه باشگاه را افزایش خواهد داد و هم این عزیزان می توانند تجربیات سالهای متمادی خود را به منظور موفقیت ، در اختیار باشگاه قرار دهند . البته این صحبتها را در گذشته با آقایان فارسی و شیروانی هم مطرح کردم . امیدوارم که باشگاه برق بتواند به اقتدار گذشته خود بازگردد .

  س : از بازیکنان تیم هم خبری دارید ؟ یادتان می کنند یا آنها هم مثل با بی معرفتند (با خنده) ؟

  ج : نه آنها بی معرفتند نه شما . بله هر از گاهی آنها را می بینم یا تماس می گیرند . الحمدالله در تیم های خوبی مشغول هستند و پیشرفتهای خوبی هم داشته اند . وقتی بازی آنها را در تیم هایشان می بینم و مشاهده می کنم که هر کدام در تیمهای فعلیشان مهره ای کلیدی هستند خیلی خوشحال می شوم و به خود می بالم .

  س : خبری شنیدیم مبنی بر اینکه شرکت بالان صنعت هم قصد تیمداری در فوتسال را دارد ؟

  ج : بله . آنها مسئولین ورزشدوستی دارند . از همان ابتدای تاسیس تیم فوتسال برق با تیم کارگری بالان صنعت مراوده داشتیم . تعدادی از بازیکنان ما در این کارخانه مشغول کار بودند و هنگام مسابقات چند بازیکن دیگر هم به طور قرضی به آنها می دادیم . از همان زمان موفقیت های خوبی داشتند و این باعث شد که مدیر عامل شرکت بیشتر به تیمداری علاقه مند شود . الان هم شنیده ام که قصد دارند امتیاز تیمی را در لیگ یک فوتسال خریداری نمایند و با تعدادی از بازیکنان سابق برق به صحنه رقابتهای حرفه ای گام گذارند . برای آنها آرزوی موفقیت دارم . هر وقت که بخش خصوصی به تیمداری وارد می شود واقعا خوشحال می شوم که می بینم علاقه مندانی در این بخش حضور دارند که هنوز سلامت جوانان جامعه برایشان مهم است و صرفا به وجه مادی قضیه نمی نگرند چون واقعا تیمداری جز هزینه و زحمت چیز دیگری ندارد . کسی که به این ورطه وارد می شود باید عاشق باشد . خوشحال شدم که بالان صنعت هم قصد تیمداری کرده مضافا اینکه دوستان خودم در این تیم هستند و باعث افتخار من است که بازی آنها را به تماشا بنیشینم و مجددا موفقیتشان را نظاره کنم . البته صحبتی هم با مسئولین باشگاه بالان صنعت دارم . سعی نمائید جوری رفتار کنید که شرکت از تیمداری منصرف و پشیمان نشود . در هزینه ها اعتدال را رعایت کنید . به مسئولین شرکت گوشزد نمائید که مسابقات لیگ با مسابقات کارگری یا تورنمنت های چند روزه فرق دارد . لیگ فرسایشی است و برد و باخت دارد . ترسم از این است که با کوچکترین عدم نتیجه گیری مثل تیم صنعت سازان افتخاری  ، دست از کار بکشند یا هزینه کرد زیاد باعث شود سالهای بعد برای این تیم مشکل ایجاد شود . ان شاء الله که این اتفاق نخواهد افتاد و با حمایت همه مسئولین شرکت و استان ، این شرکت هم ، بسان شرکت ارژن ، افتخاری دیگری برای استانمان خواهد آفرید .

  س : از مسابقات جام جهانی فوتسال بگوئید .

  ج : مسابقات جام جهانی فوتسال امسال برای ما شیرازی ها حساسیتش دو چندان است . موفقیت سرمربی شیرازی تیم ملی فوتسال بسیار مهم و حائز اهمیت است . البته دو بازیکن خوب و شایسته شیرازی هم در تیم حضور دارند که امیدواریم موفق شوند و نتیجه های درخوری را نصیب کشور عزیران نمایند . متاسفانه میثم برمشوری بازیکنان تکنیکی و با اخلاق تیم خودمان مصدوم شد و موفق به حضور در این میدان حساس نگردید . البته وی هنوز وقت زیادی دارد تا با حضور در میادین حساس ، ارزش خودش را به اثبات برساند .

  س : ما اعتقاد به فضای آزاد داریم و تا به حال کلیه نظراتی را که بازدیدکنندگان از وبلاگ ارائه داده اند البته به جز آن تعداد قلیلی که ادبیات مناسب و در شانی نداشته اند را تائید کرده ایم . بعضی هم از شما انتقاد داشته اند و حتی تند هم نوشته اند . شما ناراحت می شوید که ما آن نظرات را تائید می کنیم .

  ج : ناراحت بشوم یا نشوم شما وظیفه تان را انجام داده اید . باید موافقان و مخالفان فرصت یکسانی داشته باشند تا اظهار نظر کنند . وبلاگ یا سایتی که مدام یک موضوع را تبلیغ کند و سعی نماید به نظرات خوانندگانش هم جهت بدهد به نظر من پایگاه مناسبی برای کسب اطلاع نیست . من هم چنانچه انتقاد موثر و درستی بیان شود استقبال می کنم . خوشحال هم می شوم ، چون می توانم خودم را اصلاح کنم . انسان اگر تحول نداشته باشد راکد می ماند و در این رکود از بین می رود . پس چه خوب است که از افراد متخصص و بی طرف بازخور بگیرد و خودش را اصلاح کند .

  صحبت پایانی :

       خیلی از دیدار مجدد شما خوشحال شدم . با مرور خاطرات خوب گذشته ، به یاد آن دوران افتادم . دوران بسیار پر تنش و سخت اما شیرینی بود . خیلی سختی کشیدیم تا در آن وضعیت مالی نه چندان مناسب و در حالی که باشگاه برق در دوران گذار بود و داشت به بخش خصوصی واگذار می شد با تفکرات متفاوت مدیران قدیم و جدیدش تیم را به یک موفقیت نسبی برسانیم . به هر حال هرچه بود گذشت و الحمدالله که هواداران از عملکرد آن دوران تیم فوتسال برق رضایت دارند . ان شاء الله موفق و موید باشید .

      ما هم از اینکه جنابعالی وقت خود را در اختیار ما گذاشتید و موجب شدید که به دوران گذشته پلی هر چند موقت و زودگذر بزنیم سپاسگزاریم .


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161301
 • بازدید امروز :267588
 • بازدید داخلی :28254
 • کاربران حاضر :221
 • رباتهای جستجوگر:304
 • همه حاضرین :525

تگ های برتر